Skip to main content

Môžete prehliadať internet a vidieť množstvo mužných a štýlových pánskych účesov, no len pár z nich sú legendou samé o sebe. Premýšľali ste niekedy nad tým, ako tieto účesy rastú na popularite? Viete ktoré pánske účesy zmenili svet a sú nadčasové viac ako trendy v účesoch?

Ikonické pánske strihy: Pompadour Elvisa Presleyho

Elvis tak miloval Jamesa Deana a rešpektoval muža natoľko, že kopíroval jeho účes. Rozhodol sa posunúť veci trochu ďalej: pochopil, že nielen jeho výkony hovoria o jeho talente a šarme, ale aj jeho vlasy, začal dolaďovať Deanov quiff. Dnes si Elvisa Presleyho pamätáme nielen na jeho hudbu a filmy. Poznáme ho pre jeho nadčasový pompadour účes s mokrým vzhľadom.
V súčasnosti existuje veľa variácií pompadour, ale všetko, čo musíte vedieť, je, že sa hodí ku všetkým tvarom tváre a dá sa ľahko upraviť pomocou gélu na vlasy.

Ikonické pánske účesy: Účes Jamesa Deana s uhladeným chrbtom

James Dean, ikona po celé desaťročia, bol priekopníkom hviezdnych účesov. Stal sa ochrannou známkou účesov s uhladeným chrbtom, do ktorých sú dnešní muži zamilovaní – to nie je vtip, existuje niečo, čo sa nazýva „James Dean Cut“. V priebehu rokov mal James Dean štíhly a niekedy dlhý strapatý účes, čím sa stal skutočným obrazom mladíckej rebélie, uvoľneného postoja, sebavedomia, mužnosti a štýlu.
Avšak, uhladený chrbát má vplyv na dnešný svet. Tento konkrétny strih sa považuje za jedinečný – ako povedal Andy Berry, „tento účes ešte nikto nevidel“. Taylor Swift spieva o uhladených vlasoch Jamesa Deana a dnes moderní stylisti obnovujú imidž a sem-tam pridávajú nejaké variácie s podstrihnutím a vyblednutím.

Bočná časť s vlnitými dlhými strapcami

Toto je účes, ktorý často vidíme v dobových filmoch. Dlhá vlnitá ofina, ktorá púta oči, a vyčesané vlasy okolo ucha vyžarujú ťažkú ​​vintage atmosféru. Toto je skutočne ikonický štýl, ktorý je ideálny pre tých, ktorí chcú priniesť retro vzhľad do súčasnosti.

Styling z vlnitej strany

Prejdeme k ďalšiemu vintage vzhľadu, ktorý pripomína vlnu prstov z 20. rokov minulého storočia. Vďaka elegantnej siluete a starostlivo upraveným vlnám budete vyzerať ako elegantná starohollywoodska hviezda.

Ikonické pánske účesy: Delenie na boku Georgea Clooneyho

Bočné delenie v dnešnej dobe zjavne nie je novinkou a nebolo to novinkou ani v 90. rokoch, no George Clooney ho vrátil späť na mapu najhorúcejších mužských účesov. Keď sa Clooney objavil vo filme Out of Sight, ženy všade lapali po dychu od úžasu.
Účes je sám o sebe jednoduchý a možno ho považovať za nevýrazný a bežný. Čo o ňom musíte vedieť je, že je ikonický bez ohľadu na náš vek a čas. Oddeľuje chlapca od muža, spôsobuje, že muž vyzerá ako nebezpečenstvo pre všetky dámy, a prináša toľko výraznej mužnosti, že by žiarlil aj Humphrey Bogart. Toto je účes noblesného pána, ktorý sa akoby narodil v smokingu. Nájdite svojho barbera v Bratislave a žiadajte o dokonalý elegantný look.

Ikonické pánske účesy: Faux Hawk od Davida Beckhama

Tento ikonický muž (a myslíme na módu a štýl, nielen na šport) sa pohral s toľkými účesmi, že je ťažké vybrať ten najlepší. Vo všeobecnosti sa však zhoduje, že Davidov fauxhawk – alebo chaotický prerastený Mohawk – otriasol samotnými základmi mužských účesov. Majte na pamäti, že jeho fauxhawk debutoval okolo roku 2000. Existuje veľa moderných variácií fauxhawk a možností štýlu, takže môžete kedykoľvek vyzerať veľkolepo.

Ikonické pánske účesy: podstrihnutie Brada Pitta

Je pravda, že Pitt, rovnako ako Beckham, mal počas rokov nádherné účesy a štýly. Brad Pitt s dlhými vlasmi, Brad Pitt s ofinou so strapcami, Brad Pitt s vyblednutým strihom – ženy mali veľa dôvodov, prečo sa do sexi superstar zamilovať. Ale ako sa hovorí o ikonických účesoch, takmer nič neprekoná Bradov podstrih vo filme Fury.
Tento strih je inšpirovaný podstrihnutím 40. rokov. Tvrdé odpojené podrezanie Pitta veľmi osviežilo. Aj keď je film nový, Bradovu pomerne radikálnu zmenu účesu dnes možno vidieť vo všetkých uliciach. Samozrejme, ide o taký oddelený a nápadný účes, ktorý sa skvele hodí k tým mladým mestským horúcim zákazníkom, ktorý tiež milujú bradu.

Aká je vaša obľúbená ikonická mužská superstar a jeho hlavný účes? Ste skôr Elvis alebo moderný Brad Pitt?
Ak si myslíte, že jeden z týchto štýlov je niečo, čo chcete vyskúšať, naplánujte si svoj stri u najlepších barberov v Bratislave.

Close Menu

Nájdi najlepšieho barbera v okolí

Vyberaj podľa referencií a ceny, pretože na kvalite záleží, no stráž si peňaženku.

Na úvodnej stránke nájdeš najlepšie pánske holičstvo – barber bratislava

Vyberte si oficiálne najlepšie online casino na Slovensku