Skip to main content

Nič nevyzerá mužnejšie alebo tak ostré ako plná a dobre udržiavaná brada. Ak však nepatríte k tým šťastlivcom, musíte si dať trochu práce, aby vaša brada vyzerala pekne. Snažíte sa nechať si narásť fúzy? Ponúkame niekoľko účinných tipov na údržbu brady nižšie, od najlepších barberov v bratislave.

1. Starajte sa o svoju pokožku tváre

Väčšina chlapov sa príliš sústredí na svoje fúzy a zabúdajú na to, aká dôležitá je pokožka tváre. Fúzy vám totiž rastú priamo z pokožky tváre. Vaša pokožka je váš základ. Preto musí byť vaša pokožka zdravá, aby ste si vytvorili zdravé a plné fúzy. Najčastejšie muži zanedbávajú svoju pokožku pri holení. Môžu sa oholiť v zhone a spôsobiť podráždenie pokožky, ako aj svrbenie. Vždy sa uistite, že je vaša pokožka čistá, pred holením použite horúcu vodu na otvorenie pórov a použite tie správne prípravky na holenie, aby bolo všetko hladšie.

2. Opatrne si zastrihnite fúzy

Aj keď sa to môže zdať malé v porovnaní so zvyškom vašej brady, vaše fúzy sú veľmi dôležité. Treba tomu venovať aj pozornosť. Pravidelne si zastrihávajte fúzy, aby zapadli a splynuli so zvyškom brady. Môžete tiež použiť nožnice na fúzy, pretože sa ľahšie ovládajú a umožňujú vám vytvoriť prirodzenejší vzhľad. Použitie hrebeňa vám pomôže narovnať vlasy pred strihaním. Majte na pamäti jednu dôležitú vec, že ​​pri zastrihávaní fúzov musíte mať tvár v prirodzenej polohe. Vaša tvár je väčšinu času prirodzene uvoľnená, takže to pomôže zabezpečiť, aby vaše fúzy vyzerali tak, ako chcete.

3. Naučte sa, ako vyblednúť výstrih brady

Vyblednutie na výstrihu robí obrovský rozdiel a dodáva vašim fúzom prirodzený vzhľad. Najprv sa uistite, že ste upravili všetky ostatné časti brady a že vlasy sú všade rovnomerné. Potom si olemujte fúzy asi palec nad čeľusťou. Čepele zastrihávača nastavte tak, aby boli kratšie, než je počiatočná dĺžka fúzov. Zastrihnite si palec smerom k bokombradám a robte to tak dlho, ako je potrebné, kým sa vám fúzy nezmiešajú s bokombradami.

Strihanie brady

4. Pracujte na svojom strihu

Okrem dobrého vyblednutia musí byť váš výstrih aj ostrý a jasný. Na spodnej strane brady alebo okolo líc ​​by nemalo byť nič prilepené. Našťastie môžete použiť jednoduchú starú metódu, aby ste vždy vedeli, kam umiestniť výstrih. Jednoducho spojte dva prsty nad Adamovým jablkom. Tu by mal byť výstrih. Sledujte líniu krku spolu s líniou čeľuste a uistite sa, že vzdialenosť je rovnomerná.

5. Kondicionujte a hydratujte fúzy

Na údržbu fúzov nemôžete používať rovnaké produkty, aké používate na ruky alebo vlasy. Pokožka na tvári je citlivá a fúzy vám môžu narásť inú štruktúru ako vlasy na hlave. Používajte mydlo na fúzy, ktoré vyživuje vaše chĺpky na tvári, ako aj pokožku pod bradou. Nájdite kondicionéry a šampóny na fúzy, ktoré dokážu to isté. Hľadajte produkty, ktoré majú väčšinou prírodné zložky; budú fungovať najlepšie. Nakoniec sa uistite, že dostanete olej na fúzy. Pomôže vám zvlhčiť fúzy, udržať ich huňaté a umožní vám ich pekne rozčesať.

Vychutnajte si zdravú bradu, akú chcete, vďaka týmto tipom
Pomocou týchto piatich jednoduchých tipov si fúzy ľahko udržíte. Je to všetko o vytvorení správnej rutiny a venovaní času tomu, aby ste robili veci správne. Fantastickú bradu si nemôžete nechať narásť cez noc. Buďte trpezliví a dôslední pri údržbe a čoskoro budete mať bradu, akú chcete.

Close Menu

Nájdi najlepšieho barbera v okolí

Vyberaj podľa referencií a ceny, pretože na kvalite záleží, no stráž si peňaženku.

Na úvodnej stránke nájdeš najlepšie pánske holičstvo – barber bratislava

Vyberte si oficiálne najlepšie online casino na Slovensku